ترجمه مقاله

     
         گروه ترجمه تخصصی بترجم
مقالات عموما در بین افراد تحصیلکرده و دانشجویان رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی مورد استفاده است. هر فردی که در محیط علمی دانشگاه ها حضور داشته باشد، بدون شک برای یک بار هم که شده از مقالات استفاده می نماید، خواه این استفاده خواندن مقاله ای خاص و یادداشت برداری از آن باشد یا اینکه خود فرد مقالاتی را نوشته و ارائه دهد.

در سرتاسر دنیا افرادی که در حیطه ی رشته ی خویش حرفی برای گفتن دارند با استفاده از مقاله آن را عنوان می کنند و در اختیار دیگران قرار می دهند، تا دیگران نیز بتوانند از نقطه نظرات و تجربیاتشان کمال استفاده را بنمایند. برای نوشتن یک مقاله ی استاندارد نکاتی را باید مد نظر قرار داد و مهم ترین این نکات استفاده از منابعی جهت مراجعه ی خواننده و استناد علمی است.

منابع مذکور می تواند کتاب، مقاله و ....باشد. فرد دانشجو یا محقق برای اینکه بتواند مقاله ی مورد پذیرشی ارائه دهد، می بایست منابعی را از سرتاسر دنیا جمع آوری نماید تا ببیند که تا به حال چه تحقیقات و پیشرفت هایی در زمینه ی موضوع مورد نظر انجام گرفته است. در اینجاست که برای سهولت دستیابی به مطالب موردنظر از حرفه ی ترجمه کمک می گیرد.

ترجمه مقالات نیازمند تخصص است. بدان معنا که مترجم می بایست در آن رشته ی علمی مورد نظر دانش و تبحر کافی را در هر دو زبان داشته باشد تا بتواند ترجمه ی قابل قبولی ارائه دهد و واژه ها و عبارات علمی را به درستی جایگزین نماید.

در حقیقت مترجم نیز می بایست مانند محقق تسلط کافی به علم مورد نظر داشته باشد تا بتواند بهترین و با کیفیت ترین ارائه را داشته باشد. پس در اینجا نیز هر مترجمی نمی تواند و قادر نیست هر مقاله ای را ترجمه نماید، چه بسا ترجمه ی اشتباه یک لغت یا عبارت باعث شود که سالیان سال مطالب اشتباهی در ذهن خواننده یا محقق جای بگیرد و یا او را فرسنگ ها از موضوع مورد نظر دور نماید.

مطالب مرتبط
ترجمه تخصصی

ترجمه تخصصی

17:37 1396/03/16

ترجمه تخصصی ترجمه ای است که در آن مترجم متون تخصصی در رشته های مختلف را به زبان مقصد بر می گرداند.

ادامه مطلب
ترجمه تخصصی مقاله پزشکی و اصول نگارش آن چه مزایایی برای دانشجو دارد

ترجمه تخصصی مقاله پزشکی و اصول نگارش آن چه مزایایی برای دانشجو دارد

12:52 1395/12/11

در بین انواع روشهای ترجمه مقالات سایت بترجم توجه و تمرکز خاصی بر روی ترجمه تخصصی مقاله پزشکی دارد. در این مطلب از مزایای یک ترجمه تخصصی آگاه شوید.

ادامه مطلب
دانش ترجمه

دانش ترجمه

14:17 1396/03/12

ترجمه ی تحت اللفطی و ترجمه ی معنایی

ادامه مطلب
مقاله ISI چیست و اصول ترجمه و نگارش آن به چه صورتی باید باشد

مقاله ISI چیست و اصول ترجمه و نگارش آن به چه صورتی باید باشد

18:36 1395/11/27

ارائه یک یا چند مقاله ISI در طول دوره دانش آموختگی هر فرد میتواند گامی بزرگ برای وی باشد. چرا که در این نوع مقالات شخص تجربه و نظر شخصی خود را بیان میکند.

ادامه مطلب

خدمات

آخرین مطالب

Merry Christmas - سال نو میلادی مبارک

As Christmas is upon us, we find ourselves reflecting on the past year and on those who have helped us shape our business

21:46 1396/10/04
نظريه هاي ترجمه و کاربرد آنها در ترجمه متون

براي واژه "ترجمه" (Translation) تعاريف متعددي از سوي متخصصين ارائه شده است که به تعدادي از آنها در اين نوشته اشاره مي­شود

18:29 1396/10/04
شب یلدا فرصتی برای چند لحظه بیشتر کنار هم بودن

تنها چند دقیقه ناقابل مى تواند از یک شب عادى، شب یلدا بسازد؛ ولى با هم بودن است که آن را نیک نام کرده و در تاریخ ماندگار شده است.

11:50 1396/09/28
تخفيف 20 درصدي به مناسبت اولين سالگرد فعاليت وب سايت بترجم

از تاريخ 9 مهر ماه تا 30 مهر ماه تخفيف 20 درصدي براي همه سفارشات با هر کيفيتي

14:11 1396/07/10
اولین سالگرد فعالیت وب سایت بترجم

یک سال قبل در تاریخ 9 مهرماه 95 فعالیت وب سایت بترجم شروع شد

14:04 1396/07/10
عضویت بترجم در انجمن عملی تجارت الکترونیک ایران

بترجم به عضویت حقوقی انجمن تجارت الکترونیک ایران درآمد

17:25 1396/04/16
کاهش هزینه ترجمه در همه تخصص ها و کیفیت ها

کاهش 10 درصدی هزینه های ترجمه در همه تخصص ها و کیفیت ها به نفع کاربران بترجم

17:01 1396/04/16