گروه ترجمه تخصصی بترجم

ترجمه تخصصی آنلاین؛ نخست کیفیت

     
         گروه ترجمه تخصصی بترجم
ترجمه تخصصی: نخست کیفیت

ترجمه خوب خدمتی است از یک مترجم حرفه ای که مشتری ترجمه همواره در جستجوی آن بوده است. از گذشته تا کنون، پیدا کردن مترجمی خوب و مسلط برای ترجمه تخصصی برای خریداران خدمات ترجمه از چالش های اساسی و پر زحمت بوده است. در این سری از مطالب به زوایای مختلف و نکات مهم در ترجمه می پردازیم. در گروه ترجمه مدرن بترجم، این نکات همواره مورد توجه بوده است و ما سعی داریم با طرح این موضوعات به افزایش آگاهی عمومی در زمینه خدمات ترجمه، به ویژه ترجمه تخصصی، کمک کنیم.
کیفیت اولین معیاری است که باید به آن پرداخت. برای دستیابی به کیفیت مطلوب، انتخاب مترجمی مسلط به موارد زیر اهمیت فراوانی دارد:
تسلط به زبان مبدا و مقصد امری کلیدی است، مثلا در ترجمه انگلیسی به فارسی و ترجمه فارسی به انگلیسی تسلط به هردو زبان فارسی و انگلیسی. میزان تسلط خود به سطوح مختلفی تقسیم می شود که در فرصت مناسب به آن خواهیم پرداخت. مترجمین در گروه ترجمه مدرن بترجم، همواره مورد سطح بندی و سنجش قرار دارند.
دانشِ کافی در زمینه تخصصی مذکور و زمینه ای که موضوع ترجمه است مثل پرشکی، مهندسی، روانشناسی، کشاورزی، علوم پایه، ادبیات و غیره از بدیهیات ترجمه در هر زمینه است. این دانش وابسته به تحصیلات و مطالعات قبلی مترجم است. افزایش سطح دانش راه های خاص خود را دارد. در گروه ترجمه مدرن بترجم، هر مترجمی در زمینه های تخصصی مشخصی فعالیت می کند که دارای دانش کافی در آن باشد.
تجربه مترجم در حوزه تخصصی هم از مواردی است که یافتن مترجم خوب را سخت تر می کند، بطوری که ترجمه متون حقوقی یا بازرگانی و یا ترجمه اسناد، کاری کاملا تخصصی و عموما مشمول دستمزد های حرفه ای است و حتی گاهی نمی توان با پرداخت مبلغ کافی مترجم خوب را به آسانی پیدا کرد. کسب تجربه نیازمند سالها عمر و صبر یک مترجم است. دور هم جمع کردن این تعداد مترجم مجرب از اهداف گروه ترجمه مدرن بترجم بوده است.
انتخاب سطح سفارش ترجمه هم نکته ای است که شاید تا بحال به آن فکر نکرده باشید. در واقع آگاه باشید که هنگام سفارش ترجمه، این مشتری است که در حال انتخاب بین خدا (کیفیت بالا) و خرما (هزینه کم) است. هنگام سفارش سعی کنید بین کیفیت مطلوب خود و توقع از قیمت نازل، تعادلی برقرار کنید. در صورت نیاز می توانید در این زمینه از کارشناسان ما بصورت آنلاین را مشاوره بگیرید و نقش خود را در ترجمه با کیفیت ایفا کنید.
بازخوانی متن ترجمه شده هم نکته ای کلیدی است که پاشنه آشیل کیفیت ترجمه ها در فرصت اندک و با فورس زمانی فشرده است. در گروه ترجمه مدرن بترجم، کیفیت ترجمه ها تا حداکثر72 ساعت تضمین می شود و همه ترجمه ها تحت نظارت قرار دارد، اما شما می توانید با انتخاب کیفیت طلایی از حداکثر کیفیت به علاوه بازخوانی رایگان بهره ببرید.
شما می توانید هر کدام از مطالب بالا را بصورت دقیق تر و با توضیحات بیشتر در سایت رسمی گروه ترجمه مدرن بترجم دنبال کنید.
علی سبزه ای
کارشناس ارشد ترجمه
مطالب مرتبط
ترجمه تخصصی آنلاین؛ اهمیت سرعت

ترجمه تخصصی آنلاین؛ اهمیت سرعت

16:28 1396/01/09

انجام خدمات ترجمه تخصصی در گروه ترجمه مدرن بترجم

ادامه مطلب
ترجمه تخصصی آنلاین؛ ارزش دقت

ترجمه تخصصی آنلاین؛ ارزش دقت

14:59 1396/01/11

ارزش و تاثیر دقت در خدمات ترجمه تخصصی در گروه ترجمه مدرن بترجم

ادامه مطلب
خدمات تخصصی برگزیده ترجمه

خدمات تخصصی برگزیده ترجمه

17:52 1396/01/18

تنوع خدمات ترجمه تخصصی در گروه ترجمه مدرن بترجم چگونه است؟

ادامه مطلب
ترجمه تخصصی متون؛ ترجمه برای کودکان

ترجمه تخصصی متون؛ ترجمه برای کودکان

17:55 1396/01/30

نگاهی ویژه به ترجمه تخصصی متون

ادامه مطلب

خدمات

آخرین مطالب

Merry Christmas - سال نو میلادی مبارک

As Christmas is upon us, we find ourselves reflecting on the past year and on those who have helped us shape our business

21:46 1396/10/04
نظريه هاي ترجمه و کاربرد آنها در ترجمه متون

براي واژه "ترجمه" (Translation) تعاريف متعددي از سوي متخصصين ارائه شده است که به تعدادي از آنها در اين نوشته اشاره مي­شود

18:29 1396/10/04
شب یلدا فرصتی برای چند لحظه بیشتر کنار هم بودن

تنها چند دقیقه ناقابل مى تواند از یک شب عادى، شب یلدا بسازد؛ ولى با هم بودن است که آن را نیک نام کرده و در تاریخ ماندگار شده است.

11:50 1396/09/28
تخفيف 20 درصدي به مناسبت اولين سالگرد فعاليت وب سايت بترجم

از تاريخ 9 مهر ماه تا 30 مهر ماه تخفيف 20 درصدي براي همه سفارشات با هر کيفيتي

14:11 1396/07/10
اولین سالگرد فعالیت وب سایت بترجم

یک سال قبل در تاریخ 9 مهرماه 95 فعالیت وب سایت بترجم شروع شد

14:04 1396/07/10
عضویت بترجم در انجمن عملی تجارت الکترونیک ایران

بترجم به عضویت حقوقی انجمن تجارت الکترونیک ایران درآمد

17:25 1396/04/16
کاهش هزینه ترجمه در همه تخصص ها و کیفیت ها

کاهش 10 درصدی هزینه های ترجمه در همه تخصص ها و کیفیت ها به نفع کاربران بترجم

17:01 1396/04/16