گروه ترجمه تخصصی بترجم

ترجمه مقالات دانشجویی با سرعت و دقت بالا و استفاده از واژگان تخصصی

     
         گروه ترجمه تخصصی بترجم
 تهیه و تدوین یک مقاله ی پر محتوا و کار شده ، از عمده فعالیت های مفید و کاربردی یک دانشجو در طول دوران تحصیلش می باشد. هرچه این مقاله با کلامی شیوا تر و البته تخصصی تر ارائه گردد ، مسلماً در بین دیگر اساتید و دانشجویان مورد توجه قرار خواهد گرفت. اما بسیار کمتر پیدا می شوند دانشجویانی که بخواهند برای مقاله ای از صفر تا صد وقت گذاشته و آنرا به زبان خودشان نگارش نمایند. همچنین باید از طرفی تخصصی بودن و غیر تکراری بودن موضوع را نیز در نظر بگیرند. لذا تنها راه حل باقی مانده استفاده از مقالات خارجی است. اما باز هم ترجمه مقالات دانشجویی به دلیل تخصصی بودن خود نیز چالش دیگری است که دانشجو با آن درگیر است.

موارد مهم در انتخاب و ترجمه مقالات دانشجویی

برای ترجمه مقالات دانشجویی چند فاکتور مهم را باید در نظر گرفت. می خواهیم این فرض را در نظر بگیریم که دانشجو خود شخصاً میخواهد مقاله اش را ترجمه نماید.
الف - ابتدا دانشجو میبایست موضوعی را انتخاب نماید که در آن از دانش کافی برخوردار باشد. در این حالت فهم بسیاری از جملات برای وی آسانتر خواهد شد.
ب - در ادامه دانشجو میبایست هر جمله ای را که ترجمه می نماید، آنرا در مطالب مشابه همان تخصص برده و کلمات تخصصی آن را بیابد و با ترجمه خود تطبیق دهد. بکارگیری کلمات تخصصی در یک مقاله میتواند امتیاز بسیار مثبتی را برای ارائه دهنده مقاله بدنبال داشته باشد. زیرا هرچه مطلب سنگین تر باشد، میزان دانش و تسلط وی بر آن موضوع را میرساند. این دقیقاً کاریست که ما در تیم بترجم برای ترجمه مقالات دانشجویی انجام میدهیم.
ج - استفاده از منابع تخصصی مانند انواع دانشنامه های معتبر مانند ویکی پدیا، مایکروسافت انکارتا و لغتنامه های عمید و دهخدا و همچنین سایتهای مرجع مربوط به موضوع میتواند در ترجمه یک مقاله بصورت تخصصی بسیار کاربرد داشته باشد.
از عمده مشکلاتی که یک دانشجو برای تهیه و ترجمه مقالات با آن روبروست مسأله زمان است. بسیاری از دانشجویان عزیز به دلیل درگیر بودن با دروس دیگر بصورت روزانه و بخصوص در زمان امتحانات، وقت کافی برای ترجمه مقاله ندارند. لذا تیم بترجم سرعت در عمل را نیز در ترجمه مقالات دانشجویی در دستور کار خود قرار داده است. با وجود این ویژگی در نهایت شما مقاله ای را تحویل خواهید گرفت که ضمن رعایت کلیه موارد تخصصی، در نهایت دقت و سرعت انجام شده و بصورت تضمین شده تقدیمتان خواهد شد.

مطالب مرتبط
ترجمه تخصصی کتاب و اصول نگارش چگونگی تغییر اصطلاحات و کنایه های خارجی

ترجمه تخصصی کتاب و اصول نگارش چگونگی تغییر اصطلاحات و کنایه های خارجی

12:58 1395/12/11

برای آنکه بتوانیم لذت مطالعه ای شیرین را به خواننده هدیه کنیم نیازمند آن هستیم که در ترجمه تخصصی کتاب موارد اساسی و اصول نگارش را بدرستی رعایت نماییم.

ادامه مطلب
ترجمه تخصصی آنلاین؛ ارزش دقت

ترجمه تخصصی آنلاین؛ ارزش دقت

14:59 1396/01/11

ارزش و تاثیر دقت در خدمات ترجمه تخصصی در گروه ترجمه مدرن بترجم

ادامه مطلب
تکنیکهای ترجمه صحیح زبان انگلیسی به فارسی و بالعکس را در سه گام بیاموزید

تکنیکهای ترجمه صحیح زبان انگلیسی به فارسی و بالعکس را در سه گام بیاموزید

12:47 1395/12/11

ترجمه کردن یک مقاله تخصصی یا غیر تخصصی صرفا با داشتن مدرک دانشگاهی امکانپذیر نیست. زیرا تا تکنیکهای ترجمه را فرا نگیرید نمیتوانید در این زمینه موفق شوید.

ادامه مطلب
ترجمه تخصصی مقالات شیمی که شامل موارد اختصاری بسیار زیادیست چگونه صورت میگیرد

ترجمه تخصصی مقالات شیمی که شامل موارد اختصاری بسیار زیادیست چگونه صورت میگیرد

12:55 1395/12/11

یکی از مهمترین موارد در ترجمه تخصصی مقالات شیمی تشخیص نام مواد شیمیایی یا اصطلاحات با نام دانشمند است زیرا در بسیاری موارد این گزینه ها مشابه یکدیگرند.

ادامه مطلب

خدمات

آخرین مطالب

Merry Christmas - سال نو میلادی مبارک

As Christmas is upon us, we find ourselves reflecting on the past year and on those who have helped us shape our business

21:46 1396/10/04
نظريه هاي ترجمه و کاربرد آنها در ترجمه متون

براي واژه "ترجمه" (Translation) تعاريف متعددي از سوي متخصصين ارائه شده است که به تعدادي از آنها در اين نوشته اشاره مي­شود

18:29 1396/10/04
شب یلدا فرصتی برای چند لحظه بیشتر کنار هم بودن

تنها چند دقیقه ناقابل مى تواند از یک شب عادى، شب یلدا بسازد؛ ولى با هم بودن است که آن را نیک نام کرده و در تاریخ ماندگار شده است.

11:50 1396/09/28
تخفيف 20 درصدي به مناسبت اولين سالگرد فعاليت وب سايت بترجم

از تاريخ 9 مهر ماه تا 30 مهر ماه تخفيف 20 درصدي براي همه سفارشات با هر کيفيتي

14:11 1396/07/10
اولین سالگرد فعالیت وب سایت بترجم

یک سال قبل در تاریخ 9 مهرماه 95 فعالیت وب سایت بترجم شروع شد

14:04 1396/07/10
عضویت بترجم در انجمن عملی تجارت الکترونیک ایران

بترجم به عضویت حقوقی انجمن تجارت الکترونیک ایران درآمد

17:25 1396/04/16
کاهش هزینه ترجمه در همه تخصص ها و کیفیت ها

کاهش 10 درصدی هزینه های ترجمه در همه تخصص ها و کیفیت ها به نفع کاربران بترجم

17:01 1396/04/16