مقاله ISI چیست و اصول ترجمه و نگارش آن به چه صورتی باید باشد

     
         گروه ترجمه تخصصی بترجم
در طول دوران تحصیل یکی از بزرگترین چالش های یک دانشجو تهیه مقالات جهت ارائه در دانشگاه است. اما از آنجائیکه 90 درصد قشر دانشجو از مقالات از پیش تهیه شده و موجود در اینترنت استفاده می کنند و اساتید نیز به این امر واقف می باشند، اغلب اوقات از خواندن آن امتناع نموده و صرفا نمره ای جهت قبولی برای دانشجو ثبت می نمایند. اما اگر شما حتی یک استاد دانشگاه هم باشید ولی مقاله ای از روی تجربه و با زبان خودتان ارائه نداده باشید، اصولاً در مجامع علمی نیز جایگاهی نخواهید داشت چرا که کمتر کسی نام شما را به خاطر خواهد آورد. اما چاره کار چیست؟ ارائه یک یا چند مقاله ISI میتواند بصورت اساسی کارساز باشد.

یک مقاله ISI چه ویژگیهایی باید داشته باشد

اجازه بدهید ابتدا ISI را بررسی نماییم. ISI یا International Statistical Institute که در فارسی به مؤسسه بین المللی اطلاعات علمی شناخته میشود، مقالاتی را که حرفی برای گفتن داشته باشد در خود گنجانده است. به زبان ساده تر شما بعنوان کسی که فارغ التحصیل شده اید یا در حال تحصیل هستید باید آنقدر دانش آموخته باشید که بتوانید نظر و ایده شخصی خودتان را در مورد موضوعی به رشته تحریر در آورید و این امر مستلزم استفاده از اطلاعات علمی و واژه های تخصصی نیز می باشد. و بهتر است در خصوص یکی از موضوعات مطرح روز که دانشمندان در حال کار بر روی آن هستند، باشد.
اغلب دانش آموختگان و اساتید برای دریافت امتیازات علمی و برخورداری از بورسیه های تحصیلی یا جذب شدن به یک موسسه علمی معتبر، با ارائه مقاله ISI خود را مطرح می کنند.

ترجمه مقاله ISI در بترجم

در بترجم تیم تخصصی ترجمه این آمادگی را دارد که در زمینه های تخصصی هر نوع مقاله ISI را از فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی با استناد به واژنامه تخصصی و علمی به شما تحویل دهد.
شیوایی کلام و نگارش مناسب و استاندارد خود نیز یک امتیاز عالی محسوب شده و مقالات شما را پررنگتر جلوه می دهد. و همچنین موجب می گردد خواننده رغبت مطالعه آن را تا انتها داشته باشد.

مطالب مرتبط
ترجمه تخصصی مقاله پزشکی و اصول نگارش آن چه مزایایی برای دانشجو دارد

ترجمه تخصصی مقاله پزشکی و اصول نگارش آن چه مزایایی برای دانشجو دارد

12:52 1395/12/11

در بین انواع روشهای ترجمه مقالات سایت بترجم توجه و تمرکز خاصی بر روی ترجمه تخصصی مقاله پزشکی دارد. در این مطلب از مزایای یک ترجمه تخصصی آگاه شوید.

ادامه مطلب
ترجمه مقاله

ترجمه مقاله

13:33 1396/03/19

در سرتاسر دنیا افرادی که در حیطه ی رشته ی خویش حرفی برای گفتن دارند با استفاده از مقاله آن را عنوان می کنند

ادامه مطلب
ترجمه تخصصی مقالات شیمی که شامل موارد اختصاری بسیار زیادیست چگونه صورت میگیرد

ترجمه تخصصی مقالات شیمی که شامل موارد اختصاری بسیار زیادیست چگونه صورت میگیرد

12:55 1395/12/11

یکی از مهمترین موارد در ترجمه تخصصی مقالات شیمی تشخیص نام مواد شیمیایی یا اصطلاحات با نام دانشمند است زیرا در بسیاری موارد این گزینه ها مشابه یکدیگرند.

ادامه مطلب
ترجمه تخصصی کتاب و اصول نگارش چگونگی تغییر اصطلاحات و کنایه های خارجی

ترجمه تخصصی کتاب و اصول نگارش چگونگی تغییر اصطلاحات و کنایه های خارجی

12:58 1395/12/11

برای آنکه بتوانیم لذت مطالعه ای شیرین را به خواننده هدیه کنیم نیازمند آن هستیم که در ترجمه تخصصی کتاب موارد اساسی و اصول نگارش را بدرستی رعایت نماییم.

ادامه مطلب

خدمات

آخرین مطالب

Merry Christmas - سال نو میلادی مبارک

As Christmas is upon us, we find ourselves reflecting on the past year and on those who have helped us shape our business

21:46 1396/10/04
نظريه هاي ترجمه و کاربرد آنها در ترجمه متون

براي واژه "ترجمه" (Translation) تعاريف متعددي از سوي متخصصين ارائه شده است که به تعدادي از آنها در اين نوشته اشاره مي­شود

18:29 1396/10/04
شب یلدا فرصتی برای چند لحظه بیشتر کنار هم بودن

تنها چند دقیقه ناقابل مى تواند از یک شب عادى، شب یلدا بسازد؛ ولى با هم بودن است که آن را نیک نام کرده و در تاریخ ماندگار شده است.

11:50 1396/09/28
تخفيف 20 درصدي به مناسبت اولين سالگرد فعاليت وب سايت بترجم

از تاريخ 9 مهر ماه تا 30 مهر ماه تخفيف 20 درصدي براي همه سفارشات با هر کيفيتي

14:11 1396/07/10
اولین سالگرد فعالیت وب سایت بترجم

یک سال قبل در تاریخ 9 مهرماه 95 فعالیت وب سایت بترجم شروع شد

14:04 1396/07/10
عضویت بترجم در انجمن عملی تجارت الکترونیک ایران

بترجم به عضویت حقوقی انجمن تجارت الکترونیک ایران درآمد

17:25 1396/04/16
کاهش هزینه ترجمه در همه تخصص ها و کیفیت ها

کاهش 10 درصدی هزینه های ترجمه در همه تخصص ها و کیفیت ها به نفع کاربران بترجم

17:01 1396/04/16